top of page
  • Zdjęcie autoraAlina Matsyura

Co z wnioskami Mój Prąd 5? Kiedy oczekiwać dofinansowanie za Mój Prąd 5?

Zdjęcie przedstawia nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych z zielonymi dachami i panele słoneczne na dachach. Każdy dom posiada duże okna i przestronne tarasy. Przed domami widać zadbane trawniki i krzewy. W tle rozciąga się panorama dużego miasta z wysokimi budynkami. Nad osiedlem świeci jasne słońce w bezchmurnym niebie. Całość sprawia wrażenie ekologicznego i zrównoważonego miejsca do życia.

W obliczu dynamicznie zmieniającego się rynku odnawialnych źródeł energii program „Mój Prąd 5” zaskoczył nas wszystkich swoim przedwczesnym zakończeniem. Zakończony 14 grudnia 2023 roku, zamiast zaplanowanego terminu 31 grudnia, program ten zasygnalizował wyraźnie rosnące zainteresowanie polskich gospodarstw domowych inwestycjami w fotowoltaikę. Dziś chcemy podzielić się z Wami najważniejszymi informacjami na temat obecnego statusu oraz zapowiedzią nadchodzącego programu „Mój Prąd 6".


Podsumowanie Programu „Mój Prąd 5”

Program „Mój Prąd 5”, mający na celu wspieranie polskich gospodarstw domowych w instalacji paneli fotowoltaicznych i innych rozwiązań OZE, zakończył się wcześniej niż planowano, co było bezpośrednim efektem wyczerpania dostępnych środków finansowych. Złożono łącznie około 90 901 wniosków, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i potrzebie inwestycji w zieloną energię w Polsce.


Aktualny Status Rozpatrywania Wniosków

Zgodnie z otrzymaną od organizatorów programu informacją, na dzień 21 lutego 2024 roku, rozpatrywane są wnioski złożone do dnia 25 sierpnia 2023 roku. Oznacza to, że osoby, które złożyły swoje dokumenty we wrześniu czy październiku, muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż ich wnioski zostaną rozpatrzone w późniejszym terminie.


Przewidywany Czas Rozpatrywania Wniosków

Warto przypomnieć, że przewidywany czas rozpatrywania wniosków i wypłaty środków wynosi obecnie 140 dni roboczych od daty złożenia wniosku. Początkowo zakładano 90 dni, jednak ze względu na rekordową liczbę zgłoszeń w piątej edycji programu, termin ten został wydłużony. Dlatego prosimy o cierpliwość i zrozumienie dla tej sytuacji.


Nadchodzący Program „Mój Prąd 6”

Z optymizmem spoglądamy w przyszłość, oczekując na uruchomienie kolejnej edycji programu - „Mój Prąd 6. Choć szczegóły nowego naboru są jeszcze finalizowane, już teraz dostępne wstępne informacje o programie, o których można przeczytać na naszym blogu Mój Prąd 6.0 co nowego i czy będzie? 


Program „Mój Prąd 5” odnotował rekordowe zainteresowanie, co jest wyraźnym sygnałem, że Polacy coraz chętniej inwestują w odnawialne źródła energii. Jesteśmy świadomi, że opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków mogą być źródłem frustracji, jednak zapewniamy, że każdy wniosek zostanie dokładnie przeanalizowany. Zachęcamy do śledzenia oficjalnej strony programu oraz naszego bloga dla bieżących aktualizacji.


Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page