top of page
  • Zdjęcie autoraAnita Żmudzińska

HeliaSol®: Organiczna Folia Fotowoltaiczna — Rewolucja w Energii Słonecznej

Szerokokątny widok nowoczesnego budynku z elastyczną folią słoneczną HeliaSol zainstalowaną na dachu i elewacji. Folia HeliaSol jest cienka, elastyczna i bezproblemowo zintegrowana ze strukturą budynku, pokrywając cały dach oraz części elewacji. Zdjęcie ukazuje jej zastosowanie na zakrzywionych i nieregularnych powierzchniach. Otoczenie budynku jest zielone i ekologiczne, z bujną roślinnością wokół, co podkreśla innowacyjne i przyjazne dla środowiska aspekty technologii HeliaSol.

W dzisiejszych czasach, gdy zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy, technologia energii słonecznej przeszła długą drogę. Jednym z najnowszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań są polskie panele słoneczne HeliaSol® firmy Heliatek. Czy warto zainteresować się tą technologią? Przyjrzyjmy się bliżej temu produktowi i zobaczmy, co ma do zaoferowania zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i profesjonalnych instalatorów.


Co to jest HeliaSol®?

HeliaSol® to organiczna folia fotowoltaiczna (OPV), która jest lekka, elastyczna i łatwa w instalacji. Dzięki temu może być stosowana na powierzchniach, które nie są odpowiednie dla tradycyjnych paneli fotowoltaicznych. Czy masz dach o niskiej nośności lub zakrzywioną fasadę budynku? HeliaSol® może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.


Dlaczego Warto Wybrać HeliaSol®?


Łatwość Instalacji

HeliaSol® to produkt, który wyróżnia się prostotą montażu. Nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi ani dodatkowych konstrukcji nośnych. Wystarczy zdjąć ochronną folię i przykleić HeliaSol® na wybraną powierzchnię. Dla wielu użytkowników indywidualnych, którzy nie chcą borykać się z skomplikowanymi instalacjami, jest to ogromna zaleta.


Lekkość i Elastyczność

Tradycyjne panele fotowoltaiczne są ciężkie i wymagają solidnych, prostych powierzchni. HeliaSol® jest wyjątkowo lekka, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla dachów o niskiej nośności. Ponadto, jej elastyczność pozwala na montaż na zakrzywionych i nieregularnych powierzchniach, co otwiera nowe możliwości dla architektury i designu budynków. Idealnie sprawdza się także w zastosowaniach takich jak szyby fotowoltaiczne, szyby solarne czy okna fotowoltaiczne.


Estetyka i Integracja

Jeśli zależy Ci na estetyce budynku, HeliaSol® może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Folię można niemal niewidocznie zintegrować z powierzchnią, co pozwala zachować nowoczesny wygląd budynku. To szczególnie ważne dla właścicieli domów, którzy cenią sobie wygląd swojego miejsca zamieszkania.


Korzyści dla Domowych Użytkowników

Ekologiczna Energia

HeliaSol® jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań na rynku. Z bardzo niskim śladem węglowym – mniej niż 10 g CO2e/kWh – i bez toksycznych metali ciężkich, takich jak ołów czy kadm, HeliaSol® to doskonały wybór dla tych, którzy chcą zmniejszyć swój wpływ na środowisko.


Wydajność w Różnych Warunkach

Folia HeliaSol® utrzymuje wysoką wydajność nawet w wysokich temperaturach, co czyni ją idealnym rozwiązaniem w ciepłych klimatach. Niezależnie od tego, czy świeci pełne słońce, czy niebo jest zachmurzone, HeliaSol® zapewnia stałą produkcję energii.

Certyfikowana Jakość

HeliaSol® uzyskał certyfikację IEC 61215 od TÜV Rheinland, co potwierdza jego trwałość i niezawodność. Ta certyfikacja jest kluczowa, ponieważ gwarantuje, że produkt przeszedł rygorystyczne testy jakości i bezpieczeństwa. Dla użytkowników oznacza to pewność, że inwestują w produkt najwyższej jakości.


Zastosowania dla Instalatorów folia fotowoltaiczna


Szybki i Prostota Montażu

Dla instalatorów HeliaSol® to prawdziwa rewolucja. Produkt można szybko i łatwo zamontować bez użycia specjalistycznych narzędzi. To nie tylko oszczędza czas, ale także umożliwia realizację większej liczby projektów w krótszym czasie.


Minimalna Ingerencja w Strukturę Budynku

HeliaSol® nie wymaga wiercenia otworów ani wykonywania wykopów, co jest szczególnie korzystne w przypadku budynków zabytkowych lub delikatnych konstrukcji. Instalatorzy mogą zamontować folię bez ryzyka uszkodzeń strukturalnych.


Uniwersalność Zastosowań

Dzięki swojej elastyczności i lekkości, HeliaSol® może być stosowany na różnorodnych powierzchniach, od dachów po fasady i tymczasowe konstrukcje. To uniwersalne rozwiązanie pozwala instalatorom na dostosowanie produktu do specyficznych potrzeb klienta, w tym także do zastosowań wymagających wąskich paneli fotowoltaicznych i szkła fotowoltaicznego.


Innowacyjne Technologie HeliaSol®


Technologia Roll-to-Roll

HeliaSol® jest produkowany przy użyciu innowacyjnej technologii Roll-to-Roll, która umożliwia masową produkcję folii fotowoltaicznych o wysokiej jakości. Proces ten zapewnia jednorodność i niezawodność produktu, co przekłada się na dłuższą żywotność i wyższą efektywność energetyczną.


Zaawansowane Materiały

HeliaSol® wykorzystuje organiczne absorbery opracowane we własnym zakresie, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami. Patenty dotyczące technologii p-i-n tandem cell oraz środowiska depozycji wolnego od cząstek zapewniają wysoką niezawodność i długą żywotność produktu.


Ekologiczne Aspekty HeliaSol®


Niski Ślad Węglowy

HeliaSol® ma jeden z najniższych śladów węglowych wśród dostępnych technologii PV, wynoszący mniej niż 10 g CO2e/kWh. Jest to znacznie mniej w porównaniu do tradycyjnych modułów krzemowych, co czyni HeliaSol® jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań na rynku energii słonecznej.


Brak Toksyn

HeliaSol® nie zawiera toksycznych metali ciężkich ani rzadkich surowców, co sprawia, że jest to produkt bezpieczny zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska.


Zrównoważony Rozwój

Produkty Heliatek, w tym HeliaSol®, są projektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju. Dzięki możliwości łatwego demontażu i ponownego wykorzystania, HeliaSol® wpisuje się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego.


Certyfikacje i Standardy

HeliaSol® zdobył certyfikację IEC 61215 od TÜV Rheinland, co potwierdza trwałość i niezawodność tego produktu. Certyfikacja ta jest kluczowym krokiem w kierunku szerokiego wdrożenia HeliaSol® na rynkach międzynarodowych, ponieważ zapewnia spełnienie rygorystycznych standardów jakości i bezpieczeństwa. Proces certyfikacji obejmował szereg testów, takich jak testy wilgotności, obciążenia mechanicznego, PID, UV oraz testy na grad.


Znaczenie Certyfikacji

IEC 61215:2021 i IEC 61730:2016 to dwa krytycznie ważne i międzynarodowo uznane standardy dla modułów fotowoltaicznych. Spełnienie tych norm zapewnia klientom, instalatorom, organom regulacyjnym, firmom ubezpieczeniowym i instytucjom finansowym, że produkty przeszły rygorystyczne testy, osiągając ustalone standardy jakości i spełniając najwyższe oczekiwania klientów.


Przyspieszenie Wdrożenia

Uzyskanie certyfikacji IEC 61215 jest znaczącym krokiem milowym dla technologii OPV Heliatek i stanowi punkt wyjścia do masowego wdrożenia folii słonecznych HeliaSol® na całym świecie. Dzięki tej certyfikacji, HeliaSol® zyskał większe zaufanie klientów i instalatorów, co przyspieszy jego adopcję w dużych projektach.


Przykłady Zastosowań

Instalacje na Budynkach Przemysłowych

HeliaSol® znalazł szerokie zastosowanie na budynkach przemysłowych, takich jak zakłady produkcyjne i magazyny. Przykładem jest instalacja na fabryce transformatorów Siemens w Norymberdze, gdzie folia została zamontowana w zaledwie trzy dni, znacznie redukując ślad węglowy zakładu.


Fasady Budynków Miejskich

HeliaSol® jest idealnym rozwiązaniem dla fasad budynków miejskich, które nie mogą być wyposażone w tradycyjne panele fotowoltaiczne. Przykład to instalacja na budynku logistycznym w Berlinie, gdzie folia została bezpośrednio przyklejona do betonowej fasady, unikając konieczności wiercenia otworów.


Zastosowania na Zakrzywionych Powierzchniach

Dzięki swojej elastyczności, HeliaSol® może być stosowany na zakrzywionych powierzchniach, takich jak wieże biogazowe w Bergheim-Paffendorf w Niemczech. Folia została przymocowana do metalowych płyt, idealnie dopasowując się do struktury podłoża.


Projekty Specjalne

HeliaSol® jest również wykorzystywany w projektach specjalnych, takich jak hybrydyzacja turbin wiatrowych. W hiszpańskiej miejscowości Breña, folia została zamontowana na wysokości 50 metrów na wieży turbiny wiatrowej, generując energię dla systemów pomocniczych.


HeliaSol® firmy Heliatek to rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie energii słonecznej, które przynosi liczne korzyści zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym instalatorom. Dzięki łatwości instalacji, lekkości, elastyczności oraz niskim śladzie węglowym, HeliaSol® jest idealnym wyborem dla każdego, kto chce korzystać z energii słonecznej w sposób efektywny i ekologiczny. Dodatkowo, zdobycie certyfikacji IEC 61215 potwierdza trwałość i niezawodność produktu, co przyspiesza jego wdrożenie na rynkach międzynarodowych.


Jeśli jesteś zainteresowany nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami energetycznymi, HeliaSol® jest dla Ciebie. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym innowacyjnym produkcie i jego zaletach. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego projektu. Odwiedź naszą stronę internetową lub skontaktuj się z nami pod adresem bok@sunvalley.pl, aby umówić się na konsultację. Przyszłość energii słonecznej jest teraz w Twoich rękach!

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page