top of page
solar_farm_large

Uwolnij potencjał energii słonecznej

Oferujemy kompleksowe, spersonalizowane wsparcie w zakresie fotowoltaiki — od doradztwa i projektowania po bieżącą konserwację.

Parking z zadaszeniem solarnym wzmacnia wizerunek innowacyjnej, ekologicznej firmy i zwiększa wartość nieruchomości.

Wizytówka firmy

Zacienienie  dla pojazdów w upalne dni i ochrona przed żywiołami w złą pogodę.

Ochrona pojazdów

Carport to maksymalizacja korzyści z przestrzeni, która dotąd pełniła tylko jedną funkcję.

Oszczędność miejsca

Tani prąd i źródło dochodu

Wiata solarna zmieni zwykły parking w źródło oszczędności i dodatkowych wartości dla firmy.

Wykorzystaj potencjał swojego parkingu

Wiata solarna zmieni zwykły parking w źródło oszczędności i dodatkowych wartości dla firmy.

solar_carport_birdseye

Carport z fotowoltaiką

Wiata solarna, znana także jako solarne zadaszenie lub solar carport, to idealne rozwiązanie dla firm i instytucji publicznych, łączące w sobie dwie istotne funkcje: zadaszenie dla samochodów, chroniące je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, oraz wydajną produkcję prądu. Wiata fotowoltaiczna pozwala zatem znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej w czasach, gdy jej ceny rosną w zastraszającym tempie, a jednocześnie zapewnić dodatkową wartość firmie, jej pracownikom i klientom.

solar_carport_side

Parking jako farma fotowoltaiczna

Inwestycja w wiatę solarną jest opłacalna nawet wtedy, gdy instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu budynku zaspokaja wszystkie potrzeby firmy lub instytucji. Nadwyżkę produkowanej energii elektrycznej można bowiem sprzedawać, zapewniając sobie dodatkowe źródło dochodu.

large_carport

Źródło energii dla całego obiektu

Energia elektryczna produkowana przez panele fotowoltaiczne zamontowane na zadaszeniu parkingu może być wykorzystywana zarówno w miejscu jej wytwarzania, zazwyczaj do ładowania samochodów elektrycznych oraz zasilania oświetlenia, jak i monitoringu parkingowego, jak i w sąsiadujących budynkach. Typ zastosowanej instalacji zależy od konkretnych potrzeb danej firmy lub instytucji.

carport

Produkty najwyższej jakości

Oferowane przez nas wiaty solarne charakteryzują się solidną, niezawodną konstrukcją, najlepszymi podzespołami, prostym i nowoczesnym designem oraz przystępną ceną. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań i wariantów bez trudu dopasujesz zakres inwestycji do potrzeb i budżetu swojej firmy. 

FAQ

Moja firma potrzebuje instalacji fotowoltaicznej, ale nie ma miejsca na dachu. Co zrobić?

W przypadku braku możliwości wykorzystania paneli słonecznych na dachu budynku świetnie nada się do tego zadaszenie parkingu. Panele można także zamontować na dedykowanej konstrukcji stawianej na gruncie w pobliżu zabudowań.

Jak dobrać wielkość zadaszenia solarnego?

Rozmiar wiaty fotowoltaicznej zależy od dostępnej powierzchni parkingu i zapotrzebowania na energię elektryczną. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc w zakresie planowania oraz szczegółową analizę potrzeb i możliwości .

Z jakich elementów składa się wiata solarna?

Na każde zadaszenie solarne składa się konstrukcja wiaty i panele fotowoltaiczne. Dodatkowo można wyposażyć carport w ładowarkę samochodów elektrycznych (ładowarkę EV), oświetlenie LED oraz system monitoringu.

Jaki rodzaj wiaty wybrać?

Wiata fotowoltaiczna powinna przede wszystkim spełniać potrzeby danej firmy lub instytucji w zakresie wydajności energetycznej i wielkości zadaszenia. Nie mniej istotna jest tu jednak estetyka. W końcu to właśnie wiata solarna będzie często pierwszym obiektem, z jakim stykać będą się przyjeżdżający klienci. Dlatego carport powinien być wizytówką firmy. Na szczęście gama dostępnych wzorów i rozwiązań jest bardzo szeroka. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać fachową pomoc w doborze optymalnej wiaty.

Our Blog

Nie tylko dla samochodów

Instalacja fotowoltaiczna doskonale sprawdzi się także na wiatach rowerowych, często spotykanych przy szkołach lub centrach sportowych, oraz na zadaszeniach miejsc przeznaczonych do odpoczynku, takich jak ogródki restauracyjne lub hotelowe. W sposobie wykorzystania wiat solarnych ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

transperent_pv
bottom of page